Cresendo - russeja rakkaudella

VSN:n alaiset nättelyt

Infoa

- Näyttelyt ovat osa Russiviikkoa ja niistä saa pisteitä kasvattajakilpailussa
- Näyttelyt ovat 08.03.2016
- Viimeinen osallistumispäivä on 05.03.2016
- Vastuuhenkilönä toimii Suvi T.
- Kilapilut järjestetään Cresendossa
- Tulosket tulevat osallustujien päälle

Rajoitukset

- Yksi omistaja saa tuoda yhteen luokkaan kaksi ponia
- Yksi poni saa osallistua ainoastaan yhteen näyttelyluokkaan
- Sama hevonen saa osallistua näyttelyluokan lisäksi käyttöluokkiin
- Yhteen luokkaan otetaan 12 osallistujaa
- Osallistujia ei oteta ennenkuin kutsu on VSN:n kalenterissa

Ilmoittautuminen

- ilmoittautumiset osoitteeseen cresendo@pukkiponi.net
- otsikoksi Russiviikot - näyttely VSN
- ilmoittautumiset muodossa:
Luokka nro.
<a href="hevosen osoite">Hevosen nimi</a> - Omistaja

(Ethän laita mukaan <br>-tagia)

Muulla tavoin tulleet ilmoittautumiset hylätään!

Luokat

00. Show Winner (Ei osallistumisia) Tulokset
01. Gotlanninruss-tammat, tuom. dookie Tulokset
02. Gotlanninruss-tammat, tuom. dookie Tulokset
03. Gotlanninruss-orit, tuom. dookie Tulokset
04. Gotlanninruss-orit, tuom. dookie Tulokset
05. Ratsastusluokka gotlanninrusseille , tuom. Nintsu Tulokset
06. Ajoluokka gotlanninrusseille, tuom. Nintsu Peruttu

T = Täynnä TT = Tulokset

Tulokset Päivitetty 08.03.2016



Show Winner

SW1 Björktrast Inc - Dimma (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p)
SW2 Arvidsson Gert - Nenna (4½-4½-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=40,5p)
SW3 Bella Ciao - Spookiness (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3-4-3½=38,5p)
SW4 Shamandalie SWE - Spookiness (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)

Overall Champion Cresendo's Aladdin - Suvi (3+3+2,5+3+2,5=14)

Luokka 1. 12/12

CH Shamandalie SWE - Spookiness (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
RCH Rumour's Assy - Nenna (4-4½-4-4-4½-3½-4-3½-2½-2½=36,5p)
RCH Cresendo's Clarette - Suvi (3½-4-3½-4-4-4-4-3½-3-3=36,5p) (kuvan perusteella menisi paremmin mustanvoikosta)
RCH Milla Monaden - Jannica (3½-3½-4-3½-4-3½-4-3-3½-4=36,5p)
5. Saphira B - Suvi (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3½-3-2½=35p)
6. Raylight's Morgonstjärna - Nenna (3½-4-4-4-4-3½-3½-3½-2½-2½=35p)
7. Stina Q'91 - Meeri N. (3-4-4½-4-3½-3-3½-3-2-2½=33p)
8. Hook Eleanora - Meeri N. (3-3½-3-3½-3½-4-4-3½-2½-2½=33p)
9. Vien Leia - Miltsu (3½-4-3½-4-3½-3½-3-3½-2-2=32,5p)
10. Claridge Jannike - Dimma (3½-4½-4-4-2½-2-3-2½-2½-2½=31p)
11. Ishara B - Miltsu (3-4-3-4-3½-3½-3-2½-2-2=30,5p)
Call 911 - Dimma HYL. Omistaja ei täsmää

Luokka 2. 12/12

CH Bella Ciao - Spookiness (3½-4½-4½-4-3½-4-4-3-4-3½=38,5p)
RCH Tindra Dis - Nenna (3½-4-4-4-3½-4-4-3-3½-3=36,5p)
RCH Iltamäen Marikki - Suvi (3½-3½-4-3½-4-3½-3½-4-3½-3½=36,5p)
RCH Dahlgårds Malene - Nenna (3-4-4-4-3-3½-4-3½-3½-4=36,5p)
5. Bellatrix RC - Spookiness (3½-4-4-3½-3½-4-3½-3-2½-2½=34p)
6. Dahlgårds Anis - Suvi (3½-4-3½-3½-3½-3½-3-3½-3-3=34p)
7. Inga - Miltsu (3½-2½-3½-3-4-3½-3½-3-3-3=32,5p)
8. Toy's Evelina - Meeri N. (3-3½-3-3½-3½-3-3½-3½-2½-2½=31,5p)
9. Rumour's Monika - Miltsu (3½-4-3-4-3½-3½-3-2½-2-2=31p)
10. Ratsupolun Vilma - Dimma (3½-0-3½-3½-3½-3½-4-3-2-2=28,5p) (kuvassa newforestinponi)
Billboard - Dimma HYL. Omistaja ei täsmää
Runorannan Jasmin - Jannica HYL. Väri ei täsmää tiedoissa ja kuvissa (kuvassa ruunikko)

Luokka 3. 12/12

CH Arvidsson Gert - Nenna (4½-4½-4½-4-4½-3½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Claridge Hemming - Dimma (4-4½-4-4-4-4-4-4-4-3½=40p)
RCH Tomás - Jannica (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
RCH Rakitis Albert - Ninni H. (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
5. Toy's Troll - Meeri N. (4-4-3½-4-3½-3½-4-4-4-4=38,5p)
6. Headline - Spookiness (3½-4½-4-4-4-4-3½-3½-3½-3½=38p)
7. H.B. Opal - Suvi (4-4-3½-4-3½-4-4-3½-3½-3½=37,5p)
8. Ahlgrens Picasso - Miltsu (4-5-4½-2½-2½-4-3½-4-3½-3½=37p)
9. Carentoir's Jersey - Suvi (3-3½-3-3-3½-4-4-3½-3½-3½=34,5p)
Rumour's Saska - Nenna HYL. Luokassa samoilla kuvilla aikaisemmin osallistunut poni
Tornseglare HIP - Jannica HYL. Luokassa samoilla kuvilla aikaisemmin osallistunut poni
Karma Bay - Dimma HYL. Omistaja ei täsmää

Luokka 4. 12/12

CH Björktrast Inc - Dimma (4½-5-4½-4-4-4-4-4-3½-4=41,5p)
RCH Karkurannan Rurik - Hanne (4-4½-4½-4-4-4½-4-4-3½-3½=40,5p)
RCH Tiilikan Leijonakuningas - Nenna (4-5-4½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Karus Lysander - Dimma (3½-4-4½-4-3½-4-3½-4-4-4=39p)
5. Quizle - Jannica (4-4½-3½-4-4-4-3½-3½-3½-4=38,5p)
6. Vinds Unique - Jannica (4-4½-4½-4-4-2½-3½-4-3-3=37p)
7. Hevioso RC - Spookiness (4-4-3-3½-3½-4-4-3½-4-3½=37p)
8. Cresendo's Lucas - Suvi (3½-4-3½-3½-3½-4-4-4-3½-3½=37p)
9. Skvaller av Världen - Suvi (3-4-3½-3½-3½-4-3½-3-3½-3½=35p)
10. This Moment - Nenna (3½-4-3½-3½-4-4-3½-3½-2½-2=34p)
Christoffer - siinau HYL. Luokassa samoilla kuvilla aikaisemmin osallistunut poni

Luokka 5. 4/12

1. Ridden Champion Cresendo's Aladdin - Suvi (3+3+2,5+3+2,5=14)
2. Reserve Ridden Champion Sandi's Vinnemon - Marsupieni (3+3+2,5+3+2,5=14)
3. Terminator TUFF - Suvi (3+3+2,5+2,5+2,5=13,5)
HYLL Cresendo's Thilo - Miltsu (ei osallistumiseen oikeuttavaa kuvaa)

Luokka 6. 0/12

Peruttu, ei osallistujia!
Ulkoasun © misery @   |   Grafiikka © Ritva's Gallery   |   Kuva © ST   |   TÄMÄ ON VIRTUAALITALLI