Cresendo - russeja rakkaudella

VSN:n alaiset nättelyt

Infoa

- Näyttelyt ovat osa Russiviikkoa
- Näyttelyt ovat 04.04.2015
- Viimeinen osallistumispäivä on 30.03.2015
- Vastuuhenkilönä toimii Suvi T.
- Kilapilut järjestetään Cresendossa
- Omistajan VRL-tunnus pakollinen
- VH-tunnus on suositeltava, muttei pakollinen
- Tulosket tulevat osallustujien päälle

Rajoitukset

- Yksi omistaja saa tuoda yhteen luokkaan yhden ponin
- Yksi poni saa osallistua ainoastaan yhteen luokkaan
- Yhteen luokkaan otetaan 12 osallistujaa
- Osallistujia ei oteta ennenkuin kutsu on VSN:n kalenterissa

Ilmoittautuminen

- ilmoittautumiset osoitteeseen cresendo@pukkiponi.net
- otsikoksi Russiviikot - näyttely VSN
- ilmoittautumiset muodossa:
Luokka nro.
<a href="hevosen osoite">Hevosen nimi</a> - Omistaja

(Ethän laita mukaan <br>-tagia)

Muulla tavoin tulleet ilmoittautumiset hylätään!

Luokat

00. Show Winner (Ei osallistumisia) Tulokset
01. Gotlanninruss-tammat, tuom. Cannabia Tulokset
02. Gotlanninruss-tammat, tuom. Cannabia Tulokest
03. Gotlanninruss-orit, tuom. taffel Tulokset
04. Gotlanninruss-orit, tuom. taffel Tulokset

T = Täynnä TT = Tulokset

Tulokset Päivitetty 16.03.2015



Show Winner

SW1 Basil Karus - Suvi (5+5+5+4+3½+4+4+4+5+4 = 43,5p)
SW2 Karus Lysander - Dimma (4+4+5+3½+3½+4+4+4+4+5 = 41p)
SW3 Beatrice v. Ahlstedt - merikissa (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 40 p.)
SW4 Adalmina Karus - Marsupieni (VRL-01026) (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)

Luokka 1. 12/12 Tulokset

1. CH Beatrice v. Ahlstedt - merikissa (5+5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 40 p.)
2. RCH Caetlin REC - Sallis (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+3 = 39,5 p.)
3. RCH Strömberg Fina - pipariina (4,5+5+5+4+3+4,5+4+3+2+2,5 = 37,5 p.)
4. RCH Niityn Aada - Elisa VRL-06066 (4,5+5+5+2+3,5+3,5+4+4+2+3 = 36,5 p.)
5. Cresendo's Stjärna - Suvi (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+2+2 = 36 p.)
6. Vien Leia - Miltsu (4+5+5+3+1+3+3,5+3,5+2+2 = 32 p.)
7. Lille Jackie - Chao (4,5+4,5+5+2+1+3+3,5+3,5+1,5+2,5 = 31 p.)
8. Karkurannan Amelia - Marsupieni (VRL-01026) (4+5+4,5+2+1+2+3,5+3,5+2,5+2,5 = 30,5 p.)
9. H.B. Magda - Sippe (VRL-13703) (3+4,5+5+3+2,5+3+3+2,5+1,5+1,5 = 29,5 p.) Pieni kuva
10. Ratsupolun Vilma - Dimma (3+3,5+4+3+2,5+3+3+3+1+2 = 28 p.)
11. Ruska - Milja H (VRL-10674) (3+4+4+3+2+2+2+2+1+1 = 24 p.) Kuvissa hyvin nuori yksilö
12. Enna Darla - Veera R. (3+3,5+4+2+1+2+2+2+1,5+1,5 = 22,5 p.) Pieni kuva

Luokka 2. 12/12 Tulokset

1. CH Adalmina Karus - Marsupieni (VRL-01026) (4,5+5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 39 p.)
2. RCH Unique - Sallis (4,5+5+5+3+3,5+4+4+3,5+2,5+2,5 = 37,5 p.)
3. RCH Lovas Minnie - VRL-01811 (4+5+5+3,5+2,5+3,5+4+4+2,5+3 = 37 p.)
4. RCH Odella Speed - Dimma (4,5+5+5+3,5+3+3+3,5+3,5+2,5+3 = 36,5 p.)
5. Nyberg Fiasko - Sippe (VRL-13703) (4+5+5+4+3+4+4+3+2+2 = 36 p.)
6. Grengård's Titania - Elisa VRL-06066 (4,5+5+5+1+3+3,5+4+4+2,5+3 = 35,5 p.)
7. Karlholm Eifiona - merikissa (3,5+4,5+5+4+3+3,5+3,5+3,5+1,5+2 = 34 p.)
8. Helldina - Suvi (4+5+5+3+3,5+3,5+3+3+1,5+2 = 33,5 p.)
9. Lille Alma - Chao (4+4+5+3+2,5+3+3+3+2,5+3 = 33 p.)
10. H. B. Fjälla - pipariina (3,5+5+5+2+2+3+3+3+2,5+2 = 31 p.) Kuvissa nuori yksilö
11. Rumour's Monika - Miltsu (3+4,5+4,5+2,5+2+2+2+2+1,5+1 = 25 p.) Nuorehko
12. Dingleberry - Veera R. (3+4+4+1+1+2+2+2+1,5+1,5 = 22 p.) Pieni kuva, nuorehko yksilö

Luokka 3. 12/12 Tulokset

1. CH Basil Karus - Suvi (5+5+5+4+3½+4+4+4+5+4 = 43,5p)
2. RCH Karkurannan Rurik - Hanne (5+5+5+4+3½+4+4+3½+4+3½ = 41,5p)
3. RCH Björktrast Inc - Dimma (4½+5+4+3+4+4+4+4+4+5 = 41,5p)
4. RCH Dahlgårds Kadir - pipariina (4½+4+3½+3+3½+3½+4+4+5+5 = 40p)
5. Cresendo's Get a Legend - Marsupieni (VRL-01026) (4½+4+3½+3+3½+3½+4+4+5+5 = 40p)
6. Karkurannan Viggo - Cery (4+5+5+4+3+3+4+3½+4+4 = 39,5p)
7. Carentoir's Kristian - merikissa (4+5+3+4+3½+3+3½+3½+4+4 = 37,5p)
8. Snilli Joakim - Meeri N. (4+5+3+3+3½+3½+4+3½+4+3½ = 37p)
9. Ahlgrens Picasso - Miltsu (5+5+4+2½+2½+3+4+3½+3+3½ = 36p) Pään asento haittaa pään & kaulan arvostelua.
10. Golden Hidalgo - Jannica (4+3½+3½+3+4+3½+4+3½+3½+3½ = 36p)
11. Aria's Gem - Milja H (VRL-10674) (4+3+3+3+2½+3+4+4+4½+4 = 35p)
12. Sommarnattens Lejonhjärtä - Cannabia (4+4+3+3+4+3½+4+3+4+3 = 35,5p)

Luokka 4. 12/12 Tulokset

1. CH Karus Lysander - Dimma (4+4+5+3½+3½+4+4+4+4+5 = 41p)
2. RCH Strömberg Moris - VRL-01811 (4+5+4½+3+4+3½+4+4+4½+4 = 40,5p)
3. RCH Carentoir's Jondalar - Cannabia (4½+4+3½+3+3½+3½+4+4+5+4½ = 39,5p)
4. RCH Elros B - Pierre (5+5+4+2½+2½+3+4+3½+3+3½ = 36p) Pään asento haittaa pään & kaulan arvostelua.
5. Jugi - Milja H (VRL-10674) (4+4+3+3+3½+3½+4+4+4+3 = 36p)
6. Karkurannan Lennox - Meri N. (3½+3½+3+3½+3+3½+4+3+5+4 = 36p)
7. Roberto v. Ahlstedt - merikissa (4+3+3+3+4+3½+3½+3+4+3½ = 34,5p)
8. Roleigh SWE - Meeri N. (4+4+2½+2½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 34p)
9. Lönntorps Benjamin - Suvi (3½+3½+3½+3+3½+3½+3+3+4+3½ = 34p)
10. Karkurannan Podrick - Marsupieni (VRL-01026) (3+4+3½+3½+3+3+3½+2½+3½+3½ = 33p)
11. Strömberg Priori - pipariina (3½+3½+3½+2+3+3+3½+3½+2½+3 = 31p)
Tomás - Jannica - Hyl, samalla kuvalla on samassa luokassa jo poni.
Ulkoasun © misery @   |   Grafiikka © Ritva's Gallery   |   Kuva © ST   |   TÄMÄ ON VIRTUAALITALLI